НАСОСНА ГРУПА ДЛЯ ПАСИВНОГО ОХОЛОДЖЕННЯ

english українська русский

Широке застосування панельних систем охолодження та обігріву (підлогове опалення, а також, панелі на стінах та стелі) дозволило інженерам компанії Uponor розробити систему пасивного охолодження, що працює без використання компресорної установки.

Важливою умовою для ефективного використання пасивного охолодження є відмінна теплова ізоляція Вашої будівлі.

Температура ґрунту на глибині 2-3 метри, навіть у найспекотніший літній місяць не піднімається вище +12…+13 градусів Цельсія. Цього цілком достатньо для охолодження води, що циркулює по трубах, інтегрованих у підлогу, стіни та стелю, аби забезпечити комфортне охолодження приміщень влітку. Це успішно відбувається без холодильної машини (тепловий насос, кондиціонер), достатньо лише насосної групи та комплекту автоматики. Саме таку концепцію реалізували фахівці компанії Uponor.

EPG 6 пасивне охолодження

Uponor пропонує перше інтегроване рішення для пасивного охолодження, без теплового насосу – насосну групу EPG 6 з регулюванням температури точки роси і комплекти геотермальних контурів. Ця насосна група може працювати в схемі з існуючими котлами: газовими, рідко- або твердопаливними. Цей варіант значно дешевше, ніж тепловий насос з активним охолодженням, і споживає лише 3% від енерговитрат на традиційну спліт систему аналогічної потужності по холоду. Контури поверхневого охолодження можуть бути змонтовані в підлозі, стіні або стелі. Ви можете використовувати регулятори Uponor ComfortTouch, гіпсові панелі Uponor для інсталяції в стелі, або матеріали системи Uponor Minitec для підлог, або модернізовану систему Siccus (для підлог та стін).

Насосна група EPG 6 складається з енергоефективного насосу (Grundfos Alpha 2L 25-60, клас енергоефективності «А»), компактного теплообмінника, трьохходового змішувального клапану (kvs 7) і контролера C46. До нього можна підключити до шести бездротових датчиків вологості в різних кімнатах. Пасивне охолодження, як енергоефективну форму охолодження будівель, як правило, можливо здійснити тільки із зовнішнім ґрунтовим контуром, у т.ч. виробництва Uponor (код 355489). Незамерзаючий теплоносій, що циркулює по ґрунтовому контуру, через теплообмінник пристрою EPG 6 охолоджує вторинний контур (з водою) в системі поверхневого опалення/охолодження.

EPG 6 pump group for passive cooling

Згідно норми ISO 7730, рекомендована температура поверхні підлоги має бути не нижче +20°C. При особливо високих температурах зовнішнього повітря рекомендується задавати температуру охолоджуючих поверхонь на рівні +26°C.

Просимо звертатись з питань впровадження пасивного охолодження:
ПП «Акватерм», м.Київ
Т/Ф: (044) 536-13-51, (044) 255-16-99