SAMSUNG Eco Heating System (EHS – екологічні системи обігріву)

   Протягом останніх кількох десятиліть, стрімкий технологічний розвиток значно поліпшив наше життя та зробив його дуже різноманітним. Проте, ці покращення залишили нам серйозні проблеми, такі як глобальне потепління і виснаження ресурсів, проблеми, що загрожують нашій планеті і майбутньому наших дітей.
Компанія SAMSUNG зосередила свої зусилля на створенні системи, яка буде зберігати навколишнє середовище та її ресурси. Було розроблено систему, яка забезпечує оптимальні параметри мікроклімату та потребу у гарячому водопостачанні. Така система отримала назву SAMSUNG Eco Heating System (EHS), яка працює використовуючи приховану теплоту повітряного потоку. За основу в даній системі взято тепловий насос типу повітря-вода, який нагадує зовнішній блок звичайного кондиціонера.
Система SAMSUNG EHS в одному компактному рішенні поєднує три системи: система кондиціонування, яка забезпечує необхідні параметри повітряного середовища; низькотемпературна система опалення у вигляді теплої підлоги, радіаторів або радіаційних панелей; система гарячого водопостачання.

1   Тепловий насос SAMSUNG EHS являється енергозберігаючою системою, що використовує тепло зовнішнього повітря для забезпечення потреб опалення та гарячого водопостачання. Тепловий насос – це пристрій призначений для переносу теплової енергії від джерела з більш низькою температурою до джерела з більш високою температурою.
З кожного кВт споживаної енергії, тепловий насос може забезпечити 4 кВт вихідної енергії. Це означає що ККД теплового насосу складає 400%, що є дуже великим значенням у порівнянні з іншими агрегатами (ККД котлів коливається в межах 90-96%).

2     SAMSUNG EHS є екологічною системою обігріву, яка полягає в тому, що тепловий насос використовує тепло зовнішнього повітря, яке є відновлюваним джерелом енергії, відповідно відсутні викиди СО2 в атмосферу, так як не відбувається спалювання різного роду палива (газу, вугілля, дрова та ін.).
   SAMSUNG EHS є енергоефективною системою, що підтверджується високим значенням COP (коефіцієнт продуктивності) та SCOP (сезонний коефіцієнт продуктивності). Найбільш ефективно насос працює при температурі зовнішнього повітря -2…+2 0С.

3   Проте, до складу агрегату входить інверторний компресор, який забезпечує оптимальну роботу залежно від зовнішньої температури, пропонуючи теплопродуктивність 90% при температурі зовнішнього повітря -10 0С і надійний захист від замерзання при -20 0С.

4   Економічність даної системи полягає в тому, що вона має низькі експлуатаційні затрати. Висока ефективність теплового насосу SAMSUNG EHS дозволяє знизити експлуатаційні витрати на 35…60% у порівнянні зі звичайними котлоагрегатами.

5   Існує декілька варіантів підключення теплового насосу SAMSUNG EHS, залежно від потреб споживача:
   SAMSUNG EHS MONO (повітря-вода). Такий тип системи передбачає встановлення теплового насосу для забезпечення потреб опалення та гарячого водопостачання.

6   Головними складовими MONO системи є зовнішній блок Samsung EHS, який вилучає вільну низькотемпературну теплоту з зовнішнього повітря та бойлер попереднього нагріву, який забезпечує гарячою водою систему ГВП та опалення. EHS MONO використовує зовнішній блок, який підключається відразу до гідравлічного контуру, тому немає потреби у встановленні внутрішнього гідроблоку та труб з холодоагентом. Бойлер попереднього нагріву представлений у вигляді циліндричної ємності, яка з заводу укомплектована всіма, необхідними для ефективної роботи, компонентами.

7   Система SAMSUNG EHS MONO є найпростішою з точки зору монтажу. Схема підключення наведена нижче.

8   SAMSUNG EHS SPLIT (повітря-вода). Другий тип системи також передбачає встановлення теплового насосу для забезпечення потреб опалення та гарячого водопостачання але порівняно з MONO системою вона має деякі відмінності.

9   Ця система спроектована і побудована спеціально для оптимізації обігріву. Холодоагент від зовнішнього блоку по системі трубопроводів надходить у внутрішній гідроблок, де віддає свою теплоту воді яка циркулює в системі. Частина води після гідроблоку надходить в буферну ємність системи ГВП де нагріває мережну воду до необхідної температури, а частина до низькотемпературної системи опалення. В свою чергу буферна ємність живиться теплотою яка надходить від сонячних колекторів. В літній період, коли системи опалення вимкнені, приготування води в системі ГВП ,в основному, буде здійснюватися за рахунок сонячних колекторів, а якщо цього буде недостатньо то автоматично вмикатиметься тепловий насос.

10   SAMSUNG EHS TDM (повітря-повітря, повітря-вода). Третя система є найбільш ефективною з точки зору забезпечення параметрів мікроклімату в приміщенні, так як тепловий насос забезпечує не лише потреби систем опалення та гарячого водопостачання, а і надає необхідну кількість тепла чи холоду системам повітророзподілу. Система TDM відрізняється від SPLIT системи тим, що частина холодоагенту, який йде від теплового насосу, надходить до внутрішніх повітророзподільних блоків.

11   Спеціальна технологія TDM забезпечує швидший обігрів приміщення у порівнянні з іншими системами. Це забезпечується за рахунок спільної роботи низькотемпературної системи опалення (тепла підлога) та повітряної системи опалення.

12   Також спеціально для системи SAMSUNG EHS було розроблено три типи повітророзподільних блоків для різноманітності вибору.

13